O autorovi

Ahoj! Jmenuji se Jarek Mikeš (33) a podnikání na Internetu je od nepaměti mojí vášní.

Začal jsem už ve svých 17 letech, kdy jsem dělal design webových stránek v jedné rakouské firmě, a díky tomu jsem se začal více věnovat IT.

V roce 2002 jsem se stal OSVČ a tím jsem vstoupil naplno do podnikatelského on-line světa. A i když jsem měl pár zakázek, podnikání na volné noze nebylo zdaleka takové, jaké jsem očekával a tak jsem ve svých 23 letech nastoupil jako zaměstnanec do jedné brněnské IT firmy jako kodér a implementátor. Zde jsem se propracoval za pět let k internetovému marketingu a projekt manažeru. Během této doby jsem však plně nezanevřel na své další aktivity a budoval jsem si zázemí pro založení mé vlastní firmy.

V roce 2008 jsem založil s kamarádem WebSeller s.r.o. a odešel tak definitivně ze zaměstnání. WebSeller s.r.o. aktuálně provozuje stovky intenetových stránek a e-shopů. Společnost zároveň vytváří zakázkové řešení pro nejrůznější internetové projekty.

V roce 2009 začínám sdílet své zkušenosti na svém blogu a vstupuji do start-upové scény. Fascinují mě nově vznikající projekty a během krátké chvíle se stávám společníkem v řadě start-upů a firem.

V roce 2011 zakládám svoji další společnost stormedia agency s.r.o., která zastřešuje většinu mých vlastních projektů. Téhož roku jsem pozván na řadu komunitních akcí, a začínám přednášet o podnikání na Internetu. Začal jsem organizovat jednu z prvních komunitních setkání o podnikání na Internetu v Brně (www.session-brno.cz). Později jsem vystupoval na VUT v Brně, Barcampu Brno, Masarykově univerzitě, ale i na menších akcích jako mentor i pouhý posluchač.

V roce 2013 spoluzakládám projekt latombola.cz a stávám se společníkem firmy LaTombola s.r.o. Projekt je zaměřený převážně na organizování tombol, soutěží a benefičních akcí.

V lednu roku 2014 jsem spoluzakladatelem start-upu G207.org s.r.o., který je zaměřený na zlepšení komunikace mezi lidmi. Cílem je vytvořit komunitu, která si bude navzájem pomáhat a sdílet své zkušenosti.

V prosinci roku 2014 jsem založil společnost WEBSELLER LTD. v Anglii a tím začali mé aktivity v zahraničí, které mě každým dnem provázejí. Představuji svůj nějvětší produkt www.digimadi.com. Na kterém provozuji všechny své projekty, organizuji a řídím všechny mé firmy a aktivity.

V letošním roce 2015 hned v začátku zakládám agenturu Portál osobního rozvoje a vzdělání s.r.o., která bude vyvíjet nový vyhledávač kurzů, seminářů, webinářů, rekvalifikací, ale i rozvoje v oblasti sportu.

Věřím, že každý může jít za svým cílem i přes všechny překážky. Neměl jsem zázemí, školu, do světa jsem odcházel v "dluzích" a bez zkušeností.

Dát dohromady tento e-book pro mě byla další výzva, kterou jsem si užil na plno během svých cest po thajských ostrovech. E-book je souhrn nabraných zkušeností za celou dobu mého podnikání. E-book dává ty informace, které jsem já během svého podnikání neměl.

Nedám vám návod, jak vydělat miliony, tak jak to slibují druzí. Já nikdy neměl "exit" za miliony, nikdy jsem nevzal žádnou dotaci, ani do mých projektů nevstoupil královský investor. Nicméně jsem si našel cestu, jak dělat svůj opakovatelný byznys, na kterém se dá vždy vydělat. V součtu těchto "malých byznysů" už pak nějaký ten milion určitě posbíráme :-).

Jsem si jist, že e-book bude pro vás prvním krokem, jak se stát úspěšným on-line podnikatelem (start-upistou).

Pokud se chcete dozvědět více o mém podnikání, můžete navštívit můj blog 
www.jarek-mikes.cz. Můj profesní životopis najdete na LinkedIN.

Jarek Mikeš